2419/646
Anna Klint Sørensen (f. 1899, d. 1985)
Komposition. Sign. AKS. Akvarel på papir. Bladstørrelse 30×21,5. Uindrammet.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Papiret er gulnet. Afrivninger og folder i kanterne. Fugtpletter og fugtskjolder.
Bemærkninger
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt