2420/2024
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 50 mm. Kæde af guldbelagt metal. Uret (uden kæden) vejer ca. 85 g. 1910–20'erne.
Æske medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag
11 bud
900678 | ||
818051 (Autobud) | ||
1154635 | ||
818051 (Autobud) | ||
1154635 | ||
818051 (Autobud) | ||
1154635 | ||
818051 (Autobud) | ||
846622 | ||
818051 | ||
1154635 |