2421/245
En samling østrigske vin- og snapseglas af guldstafferet krystalglas. Bestående af 38 styk i varierende højder og udtryk. 18.-19. årh. H. 13–16,5. (38)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder slitage på guld og mindre kanthak. Enkelt glas med revne.
Eftersyn
I
Aarhus
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
809119 |