2420/​834

Gunnar Nylund (f. Paris 1904, d. 1997)

Et sæt på fire vaser af stentøj modelleret med hanke. Dekoreret med blå, sorte, brune og grå glasurer. Sign. GN. Udført og sign. hos Rörstrand. H. 18–33,5. (4)

Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

11 bud

Tidspunkt Byder Bud
327644 3.400 DKK
848824 (Autobud) 3.200 DKK
327644 3.200 DKK
848824 2.300 DKK
327644 (Autobud) 2.200 DKK
848824 2.100 DKK
327644 1.200 DKK
1016238 1.150 DKK
327644 1.100 DKK
1016238 1.050 DKK
1061060 1.000 DKK