2420/137
Fransk Louis XVI console desserte af mahogny, plade af gråbroget marmor, sarg med skuffe, konkave sider, beslag og greb af forgyldt bronze. Frankrig, 18. årh.s slutning. H. 85. B. 84. D. 42.
Købt hos Bruun Rasmussen på Sylt samlingen i 2005.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
2 bud
1092330 | ||
899718 |